Zápis do 1. ročníka

Zameranie školy

Sme málotriedna základná a materská škola komunitného typu, ktorá kladie dôraz na komunikáciu so všetkými zložkami školy, so zamestnancami, rodičmi, žiakmi školy a s obecným úradom Skalka nad Váhom. Pri výučbe kladieme dôraz na individuálny prístup k žiakom, dbáme na ich potreby tak, aby sa mohli rozvíjať všestranne. V našej škole neuplatňujeme rozdiely, je otvorená pre všetky deti: nadané, bežné aj so zdravotným znevýhodnením.

1. STUPEŇ ZÁKLADNEJ ŠKOLY

Vo vzdelávaní dbáme na:

• otvorenú a jasnú komunikáciu s rodičmi, žiakmi a širšou komunitou;
  • vzájomnú spoluprácu učiteľov s rodičmi, žiakmi a širšou komunitou;
  • rozvoj kritického myslenia a tvorivosti žiakov;
  • snažíme sa deti a žiakov pripraviť na osobný a pracovný život v prostredí, v ktorom budú môcť hravo a tvorivo rozvíjať svoje talenty a schopnosti.

Poslanie školy:

• V spolupráci s rodičmi vzdelávať zodpovedných, ľudských, starostlivých, aktívnych, spokojných a celoživotne sa vzdelávajúcich žiakov.
  • Rozvíjať u detí a žiakov tie kľúčové kompetencie, ktoré im neskôr umožnia žiť zmysluplný život v stále sa meniacej a kultúrne rozmanitej spoločnosti s ohľadom na našu národnú kultúru a s dôrazom na regionálnu výchovu.

Vízia školy:

• Absolvent našej školy je múdry, ľudský, starostlivý a zodpovedný človek, ktorý je odhodlaný naďalej rozvíjať svoje talenty, schopnosti a zručnosti, aby ich dokázal zmysluplne uplatniť vo svojom ďalšom živote.

Zaraďujeme nové, inovatívne formy a metódy do

vyučovacieho procesu prostredníctvom

Školského vzdelávacieho programu SOFIA

Obrázok, na ktorom je text, snímka obrazovky, softvér, multimediálny softvér

Automaticky generovaný popis

„Učíme sa, aby sme zmysluplne žili svoj život.

Aby sme poznávali potrebné a hodnotné veci, nie všetky veci.“

Tieto inovatívne metódy a formy zaraďujeme do vyučovacieho procesu tak, aby sa žiaci učili pre život v atmosfére prijatia, porozumenia a vzájomného rešpektu. Výhodou našej školy s menším počtom žiakov je individuálny prístup a vyššia efektivita vyučovania. Kvalifikovane pracujeme aj so žiakmi s poruchami učenia, vychádzame v ústrety ich potrebám a možnostiam. Využívame pritom pomoc psychológa, pedagogických asistentov, koordinátora prevencie a špeciálneho pedagóga.

Súčasťou školy je základná škola (1. až 4. ročník), materská škola, školská jedáleň a školský klub detí. Deťom a žiakom ponúkame stravovanie v školskej jedálni. Žiaci 1. – 4. ročníka majú možnosť pobytu v školskom klube detí ráno od 6:45 do 7:45 hod. a po skončení vyučovania do 15:45 hod. Postupne rozširujeme ponuku voľnočasových aktivít pre všetkých žiakov a ponuku terapeutických prístupov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Naša škola slúži na vzdelávanie, kultúrne, spoločenské a športové aktivity obce, určené pre žiakov, ich rodičov, starých rodičov, priaznivcov školy a pre celú miestnu komunitu. Ako súčasť miestnej farnosti sme otvorení rozvoju detí v oblasti duchovného dedičstva a hodnôt.

• Súkromná základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 117
    Skalka nad Váhom 117, 913 31 Skalka nad Váhom
  • 032 658 4 404 - základná škola (ZŠ)
    0907 171 889 - riaditeľ školy