• Prvý štvrťrok v škole

  Jeseň sa nám pomaly končí a čochvíľa nastúpi čas adventný,,,,

  Sme veľmi šťastní, že hoci s malou prestávkou, sme mohli chodiť do školy, učiť sa, tvoriť, spoznávať nové veci, zapájať sa do súťaží a projektov, športovať, hrať sa a v neposlednom rade aj papkať vynikajúce obedy od našich šikovných kuchárok v školskej jedálni.

  Venovali sme sa enviro témam ako je triedenie odpadu a recyklácia. Naša škola získala v dvoch projektoch tašky a koše na triedený odpad. Aktívne sme sa zapájali do úpravy školského areálu hrabaním, zametaním a zbieraním odpadkov.

  Taktiež sme sa vzdelávali v oblasti kyberšikany a netikety ( pravidlá slušného správania v online priestore ), na hodinách informatickej výchovy sme vytvárali krásne obrázky a rôzne prezentácie v PowerPointe.

  Deti sa zapojili do viacerých výtvarných súťaží, najlepšie práce boli zaslané do súťaží Matúšov štetec a Sklenená fľaša - náš superhrdina.

  Aj na hodinách vlastivedy a prírodovedy sme sa formou skupinovej práce venovali rôznym témam, spoznávali sme nové javy a tvorili projekty.

  V ŠKD nechýbali obľúbené vychádzky do okolia, každodenné poobedné čítanie, naučili sme sa skladať loďky z papiera, vysadili sme pri vchde do školy budleje od p. Lašovej, kreslili sme, tvorili, športovali...

  Zostáva len dúfať, že v začatých aktivitách budemem môcť pokračovať bez prerušenia aj na naďalej.

 • OZNAM ŠKD

  Z organizačných dôvodov, v dňoch 24.11.-25.11.2021 (streda, štvrtok) ráno ŠKD nebude. Ďakujeme za pochopenie.

 • Tvorenie z hliny v MŠ

  V pondelok 15. novembra 2021 ku nám do materskej školy zavítala mamička Veronika Hricková - mama nášho škôlkára, ktorá sa venuje výrobe rôznych výrobkov z keramiky. Deťom prichystala hrudy hliny, ktoré si najskôr v rukách vymágali, aby hlina zmäkla, na podložkách vyvaľkali a začalo tvorenie. Deti si podľa makiet mohli vytvoriť napríklad stromček, kvietky, domček, vtáčika, koníka, rybku, ktoré dotvárali podľa vlastných predstáv. Niektoré deti si stihli vyrobiť aj vlastnú misku alebo snehuliaka. Teraz naše výrobky čaká vypálenie v peci, ktoré si neskôr farebne doladíme :) 

 • BUBU bál v materskej škole

  Posledný októbrový týždeň sme sa s deťmi pripravovali na očakávaný BUBU bál. Spoločne sme si s deťmi vyzdobili triedy, šatne, chodbu, vytvorili sme si rôzne tekvice, panáčikov z prírodnín, a pod. Na BUBu bále nechýbali krásne masky - piráti, strašidlá, kostry, tekvica, nosorožec, kovboj, hasič, víla, slon, anjel, nevesta, mačička a ježibaby ... Deti sa v maskách predviedli, zatancovali si a za krásnu masku každý dostal diplom na pamiatku a sladkú odmenu.

 • Október - mesiac úcty k starším

  Pri príležitosti "mesiaca úcty k starším" si deti materskej školy pripravili pre svojich starých rodičov milé pozdravy v tvare slnečnice. Nezabudli sme ani na starkých z Domova sociálnych služieb v Skalke nad Váhom a Jednotu dôchodcov v obci, ktorým sme pozdravy odovzdali. Veríme, že tieto pozdravy potešilo ich srdiečko.

 • RECYKLOHRY - Cesta mobilu

  Viete, čo sa stane, ak zasadíte mobil do zeme?

  Naše deti to už vedia. Odpoveď je - nič dobré! A preto sa zapojili do zberovej súťaže a do konca októbra prinášali do školy staré mobily, ktoré sme poslali na recykláciu. Okrem toho, že pomohli našej prírode, sú v hre o zaujímavé ceny - tablet pre najusilovnejšieho zberača a príspevok na ralizáciu enviro projektu na našej škole. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 112 mobilov a najlepším zberačom s počtom 101 starých telefónov sa stal Tobias Bagin. Ako víťaz školy dostal peknú knihu a držíme mu palce aj v hre o nový tablet.

  Okrem toho sme sa pustili aj do plnenia dvoch recyklohráčskych úloh.

  V školskom klube detí sme si s deťmi vyrobili téglikové telefóny, ktoré fungovali perfektne. Najskôr sme si našli návod na internete, potom sme si nasporili prázdne tégliky z jogurtov a napokon sme si telefóny vyrobili. Okrem téglikov sme potrebovali špagát, nožnice, zápalky, šikovné ruky a veľa veľa trpezlivosti. Námaha sa vyplatila a užili sme si veľa zábavy. Potešilo nás, že niektoré deti si takýto telefón zmajstrovali aj doma za pomoci rodičov a starších súrodencov.

  Pri plnení druhej úlohy s názvom Ako sa zvieratká dorozumievajú bez mobilu?, sme konečne oprášili kostýmy z nášho Skalnatého divadla, ktoré v čase „pred covidom“ fungovalo v našej škole. Deti sa veľmi tešili a do rolí zvieratiek sa okamžite vžili.

  Okrem zábavy sme nezabudli ani na vzdelávanie a postupne sme si vypočuli hlasy lesných zvierat, pokúšali sa ich napodobniť a keď sme náhodou nevedeli ako nejaké zviera vyzerá, dohľadali sme si ho na internete.

  Už teraz sa tešíme na novú úlohu v projekte RECYKLOHRY.


 • Týždeň jablka

  Tento týždeň deti nosili rôzne jesenné plody, listy, tekvičky, oriešky a iné dary našej prírody, z ktorých sme si postupne spravili pekné zátišie...Prišli ku nám na návštevu aj naši škôlkari a obdivovali maxi cuketu a haloweensku dyňu.

  Deti sa počas tohoto tematického týždňa mohli zapojiť do súťaže o "NAJ" jablko. NAJkrajším sa stalo jabĺčko Sebastiána Piatrika, NAJväčším jablko Emmky Kadlečíkovej, NAJzvláštnejším sa stalo granátové jablko Sebiho Kadlečíka a cenu poroty získalo jabĺčko Elišky Ondrkálovej. Výhercovia dostali diplom a vecné ceny, ostatní súťažiaci aspoň sladké odmeny:-)

  Pri príležitosti vyhodnotenia súťaže sme ocenili aj Matěja Klíča za víťazstvo vo fotografickej súťaži Očami gurmána.

 • Do školy na bicykli 2021

  HLASOVANIE O NAJATRAKTÍVNEJŠIE KAMPANE JE SPUSTENÉ!

  Do súťaže o najatraktívnejšiu kampaň bolo zaslané obrovské množstvo materiálov z mnohých škôl. Sme veľmi radi, že i napriek nečakanej karanténe v čase keď sme mali s deťmi realizoVať pripravené aktivity, podarilo sa nám do kampane zaslať pekný príspevok a tým z časti naplniť zámer - hovoriť o udržateľnej a zdravej školskej mobilite. Príspevok si môžete pozrieť na:

  https://www.doskolynabicykli.sk/skalka-nad-vahom-zakladna-skola-s-materskou-skolou-skalka-nad-vahom-103-skalka-nad-vahom/

   

  ....a keď sa Vám bude náš príspevok páčiť, môžete zaň zahlasovať:-)

  Hlasovanie je veľmi jednoduché, vykonáte ho kliknutím na LIKE tlačidlo pod nadpisom - názvom školy. Pre hlasovanie je potrebné byť prihlásený na Facebooku.

  Hlasovanie je otvorené do nedele, 24. októbra do 20:00. Prvé 3 školy s najväčším počtom hlasov získajú stojany na bicykle.

   

                                                                                                                         ĎAKUJEME

 • HOVORME O JEDLE

  Máme za sebou ďalší vydarený ročník kampane Hovorme o jedle. Zopakovali sme si čo už vieme o správnom stravovaní a naučili sme sa aj nové veci, napr. ako správne nakladať s potravinami. Nechýbali ani prezentácie, kvízy, kreslenie a zaujímavé diskusie. Deti mohli posielať fotografie do súťaže Očami gurmána. Tento rok sa do kampane zapojila aj naša školská jedáleň, vďaka ktorej teraz súťažíme o 250kg ovocia pre našu školu.

 • Dôležité - ŠKD

  Dňa 21.10.2021 (štvrtok) z organizačných dôvodov ranná ŠKD nebude a popoludní bude do 15:00.

  Ďakujeme za pochopenie

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • OZNAM ZÁKLADNÁ ŠKOLA

  Vedenie základanej školy oznamuje rodičom, že na základe rozhodnutia RÚVZ Trenčín sa prezenčná výučba obnoví v pondelok 11.10.2021. Žiaci nech prinesú podpísané vyhlásenie o bezpíznakovosti.

 • OZNAM PRE RODIČOV MATERSKEJ ŠKOLY

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Skalka nad Váhom 103 oznamuje rodičom, že prevádzka materskej školy bude prerušená v dňoch 7. 10. - 8. 10. 2021 (štvrtok, piatok) z dôvodu respiračného ochorenia detí.

  Prevádzka materskej školy bude obnovená od 11. 10. 2021 (pondelok). Prosíme rodičov, aby pri opätovnom nástupe dieťaťa do MŠ predložili vypísané tlačivo o bezpríznakovosti.

  Za porozumenie ďakujeme.

  Vedenie školy.

 • Hravý telocvik

  Európsky týždeň športu sa koná každoročne od 23.9.-30.9., nabáda ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Tento rok vzhľadom na celosvetovú pandémiu kladie vyšší dôraz dôležitosti pohybu na fyzické aj duševné zdravie. Šport je aktivita, ktorá je nesmierne dôležitá práve v tomto období. Vnáša do života systematickosť, pevnú vôľu, kondíciu, cieľavedomosť i emócie. Vďaka nemu sa posilňuje imunita. Preto je dôležité, aby sa stal pohyb súčasťou bežného života čo najväčšieho počtu ľudí.

  Preto sme radi, že naša škola sa i tento rok zapojila do výzvy s podujatím Hravý telocvik a stala sa tak súčasťou veľkej športovej rodiny - 42 krajín Európy, na Slovensku 70 tisích detí a dospelých. V aktivitách určite nepoľavíme a počas celého roku budeme ďalej rozvíjať svoju vytrvalosť, koordináciu, chuť hýbať sa a posilovať tým svoj zdravý rast a imunitu.


  https://www.tyzdensportu.sk/index.php/zucastni-sa/mapa-podujati/vsetky-podujatia/skolske-prostredie/hravy-telocvik-2021001

 • Európsky týždeň mobility

  https://www.youtube.com/watch?v=Qg7TCk41pI0&t=96sZaujímavú aktivitu pri príležitosti ETM pre našu ZŠ s MŠ pripravila Zelená župa v stredu 22. septembra. Počas informačného dňa na cyklotrase, ktorá vznikla v rámci projektu Na bicykli po stopách histórie, nechýbali enviro vzdelávacie aktivity pre deti na tému mobilita a životné prostredie či aktivity venované doprave a ovzdušiu. Okrem nových poznatkov a dobrého pocitu z krásnej vychádzky si deti odniesli super darčeky a propagačné materiály. Ďakujeme TSK za milú akciu!

  Zároveň si môžete pozrieť tlačovú správu a video k celej akcii na webovom sídle TSK ( www.tsk.sk  tlačové správy )

   

  https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2021/svetovy-den-bez-aut-sme-oslavili-symbolicky-najma-ekologicky.html?page_id=852729

  https://www.youtube.com/watch?v=Qg7TCk41pI0&t=96s

   

  Úvodná foto zdroj: www.eurotm.sk

 • Samotestovanie antigénovými testami


  Pri vykonávaní testu postupujte podľa pokynov výrobcu testu a návodu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR.

 • ZRPŠ

  Dňa 14.9.2021 (utorok) o 15,30 hod. sa uskutoční ZRPŠ vo vonkajších priesotoroch MŠ (vzadu na terase).

 • OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKU 2021/2022

  Slávnostné otvorenie nového školského roku 2021/2022 sa uskutoční dňa 02.09.2021 v budove základnej školy v čase od 8:30 hod do 9:00 hod bez účasti rodičov, s výnimkou rodičov prvákov.

  V tento deň nie je v prevádzke školský klub detí (ŠKD ), tento začína fungovať v piatok 3.9.2021 od 6:45 hod do 16:00 hod. Prihlášky a šeky na poplatok 6€/mesiac dostanú žiaci pri otvorení.

  Stravovanie v školskej jedálni začne v piatok 3.9.2021. Je potrebné aby rodičia všetkých stravníkov, aj tých ktorí sa stravovali minulý šk.rok, prišli osobne prihlásiť dieťa na stravovanie, prípadne toto oznámili v jedálni telefonicky na č.032/6584206 vo štvrtok 2.9.2021. Následne v priebehu šk.roka je nutné, aby rodičia odhlasovali svoje deti ( ZŠ aj MŠ ) zo stravovania vždy deň vopred, prípadne do 7:00 hod ráno a to vždy telefonicky na vyššie uvedenom tel.čísle.

  Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti" žiaka. Prosíme rodičov, ktorí majú možnosť stiahnuť si toto vyhlásenie, aby tak urobili a vyplnený formulár deti prinesú so sebou pri nástupe. Ostatní dostanú formulár pri otvorení šk. roku. Je nutné, aby najneskôr v piatok 3.9.2021 všetci odovzdali podpísané tlačivo pri vstupe do budovy.

  Na pôde školy je naďalej povinné mať prekrytie dýchacích ciest rúškom. Povinnosť nosenia rúšok vzniká na základe vyhlášky ÚVZ 237/2021.

  V piatok 3.9.2021 majú deti v rámci vyučovania jesennú vychádzku do prírody (OČAP). Prídu v športovom oblečení a v ruksaku si prinesú desiatu a pitný režim. V prípade nepriaznivého počasia budú mať alternatívny program.

  Aktovky a pomôcky na výtvarnú výchovu, telocvičné úbory, nech si prinesú v pondelok 6.9.2021. V tento deň im budú vydané učebnice a rozvrh hodín na nový školský rok.

  Materská škola začína svoju prevádzku vo štvrtok 2.9.2021 o 6:30 hod. Pri vstupe do budovy bude prebiehať ranný filter a rodičia vypíšu Vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré odovzdajú p.učiteľke do rúk. Taktiež chceme poprosiť rodičov, ktorí majú možnosť si dané tlačivo stiahnuť a vytlačiť, aby ho priniesli už vypísané v deň nástupu dieťaťa. Urýchli sa tak vstup detí do tried.

  Ďakujeme                                                                                                             Vedenie ZŠ s MŠ

   

 • Zisťovanie záujmu o domáce samotesty

  Vážení rodičia, 

  škola zisťuje záujem o domáce AG samotesty pre žiakov prostredníctvom prihlasovania sa na akciu -  v počte 25 ks na žiaka. Je nutné, aby rodič vyjadril záujem za každé svoje dieťa zvlášť. Prihlasovať treba najneskor do 25.8.2021 do 24:00 formou SMS s menom dieťaťa na č. 0915 853 747 ( p. riaditeľka ).

   

  Pokiaľ sa rodič rozhodne využiť možnosť domáceho antigénového samotestovania, odporúčame ho realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy alebo v prípade, že žiak prejavuje niektorý z príznakov ochorenia COVID-19. 

  Takúto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pokiaľ ich rodičia o ne prejavia záujem. Vo všetkých prípadoch je testovanie domácimi antigénovými samotestami dobrovoľné a bezplatné.

   

  • Od 26. 8. 2021 škola požiada odbor školstva na okresnom úrade v sídle kraja o vydanie príslušného počtu balení samotestov. Škola môže požiadať len o presný počet samotestov, Nemôže požiadať o viac balení samotestov. Jeden žiak má nárok na 1 balenie samotestov.

   

  •  Od 30. 8. 2021 škola vyzdvihne požadovaný počet balení samotestov na príslušnom odbore školstva okresného úradu v sídle kraja. Škola je povinná na vyžiadanie okresného úradu preukázať počet rodičov, ktorí prejavili záujem o antigénové samotestovanie.

   

  • Do 31. 8. 2021 škola informuje rodičov o presnom dátume výdaja samotestov. Rodič pri preberaní samotestov škole podpíše „Odovzdávací a preberací protokol antigénových samotestov na domáce použitie a návod na použitie“, ktorým prehlási, že samotesty nebudú použité na iný účel ako na samotestovanie žiaka.

   

  Pri vykonávaní testu žiak postupuje podľa pokynov výrobcu testu a návodu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR.

 • Vernisáž výtvarnej súťaže

  AKCIA SA PREKLADÁ na 04.09.2021 z dôvodu nepriaznivého počasia!!!

   

   

   

   

   

   

  Pred koncom školského roka sa aj naše deti zapojili do výtvarnej súťaže Lacove chrobáky, ktorej vernisáž sa uskutoční v parku Jozefa Lacu v areáli Pod Kopánkou v Ľuborči.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala I/103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria