• Veľkonočné prázdniny

 • OZNAM

  OZNAM PRE RODIČOV

   

  Rada školy oznamuje rodičom, že na svojom zasadnutí dňa 24.3.2023 schválila zámer Akadémie kvality života o.z stať sa novým zriaďovateľom ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom. Z uvedeného vyplýva:

  1. Základná škola sa otvorí v šk. roku 2023/2024
  2. Vedenie školy prejde transformáciou
  3. Materská škola bude pokračovať v režime ako doposiaľ
  4. Nový zriaďovateľ prestaví svoju víziu na Obecnom zastupiteľstve dňa 17.4.2023, ktoré bude verejné. Po schválení zámeru poslancami pôjde návrh na Ministerstvo školstva. Po jeho schválení prejde ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom plynulo pod rovnakým IČO-m zo zriaďovateľa Obec Skalka n/V na Akadémiu kvality života o.z. Tento zámer je predložený na dobu 15 rokov. Počíta so skvalitňovaním výchovno vzdelávacieho procesu, rozširovaní a modernizovaní priestorov. Filozofiou nového zriaďovateľa je vytvoriť školu pre všetky deti ( inklúzia ).
  5. Vzdelávanie bude naďalej prebiehať podľa štátneho vzdelávacieho programu
  6. Prostriedky na chod sa nebudú pýtať od rodičov. Nastane zmena poplatkov, nakoľko tie boli určené VZN a keďže prebehne zmena zriaďovateľa z Obce Skalka nad Váhom na AKŽ, výšku poplatkov určí nový zriaďovateľ interne. Poplatky budú korešpondovať s aktuálnymi trendami a potrebami, tak ako je to na iných ZŠ, MŠ a ŠKD. Nový zriaďovateľ plánuje čerpať financie z projektov a z plánu obnovy, zo získaných prostriedkov chce dobudovať napr. telocvičňu, rozšíriť a zmodernizovať súčasné priestory a areál. Taktiež by chcel spojiť ZŠ s MŠ so ZUŠ, čím vznikne Spojená škola ( predpoklad šk.rok 2024/2025 ).
  7. Na prípadné ďalšie otázky zodpovie PaedDr. Ľubomír Král, PhD. na verejnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva dňa 17.4.2023 o 16.30 hod., prípadne si môžete prečítať zápisnicu zo zasadnutia Rady školy, ktorá bude zverejnená na webovom sídle školy. Tam je podrobne rozpísaná vízia, plány a stratégie.

                                                                                     Rada školy

   

   

   

 • Zdravé zúbky v MŠ

  V mesiaci marec sa v našej materskej škole uskutočnila prednáška o "Zdravých zúbkoch". Deti sa dozvedeli ako často a správne si čistiť zúbky, čo by sa mohlo stať, keď si zúbky nevyčistia. Všetky deti si skúsili na makete zubného chrupu vyčistiť zúbky a zistili, že netreba zabúdať aj na čistenie jazyka. Rozlišovali tiež potraviny, ktoré zúbkom prospievajú, a naopak, ktoré im škodia. 

 • Predškoláci v škole

  Dnes prišli na návštevu do základnej školy predškoláci a vyskúšali si, aké je to sedieť v laviciach a učiť sa spolu s veľkými žiakmi. Téma bola Deň vody.

 • ZRPŠ

   

  Dovoľujeme si Vás pozvať na spoločné ZRPŠ pre rodičov detí, ktoré sú v predprimárnom a primárnom vzdelávaní.

  Termín: 27.3.2023 o 15:30

  Miesto: Budova ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom ( hore na poschodí )

   

  Srdečne sa tešíme na Vašu účasť.

   

  S pozdravom vedenie ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom

   

 • Karneval v MŠ

  „ČO JE TU DNES VEĽKÝ BÁL? A ČI DÁKY KARNEVAL?  

  SPRIEVOD MASIEK KRÚŽI V KRUHU,

  JEDNA MASKA STRIEDA DRUHÚ.“  

   

  ...takto presne to vyzeralo na karnevale v našej MŠ. Chvíľami sme mali všetci pocit, že sa trieda premenila na rozprávku, kde sa ocitli rôzne rozprávkové bytosti, piráti, princezné, víly aj lienky. Samozrejme, nemohli chýbať policajti či hasiči a ďalšie prenádherné, dokonca podomácky vyrobené masky ako vláčik, škorpión a mnohé ďalšie. Nielen tanec, smiech, ale aj hry a sladké občerstvenie vyčarili na tváričkách detí úsmev.

   

 • Hviezdoslavov Kubín 2023

  Dnes sa konala v našej škole súťaž v prednese poézie a prózy. Deti sa predstavili s peknými básňami, bolo ťažké vybrať najlepších recitátorov...Porota napokon udelila ceny týmto šikovným žiakom:

  1. miesto Sebastián Piatrik, Petra Švančárková

  2. miesto Tobias Bagin

  3. miesto Terezka Hrubošová

  Gratulujeme!

 • Karneval v MŠ

 • FEBRUÁR v škole

  Aj mesiac február, hoci je krátky, bol plný zaujímavých a poučných aktivít. Okrem super besedy s Lovcom hradov, sme sa napríklad zapojili do výtvarnej súťaže Vtáctvo mokradí, chodili sme na vychádzky, oslávili sme Valentína, rozptávali sa o zvykoch a tradíciách, fašiangovali sme pri piesňach a tancoch a dokonca sme si zahrali futbal na snehu :-)

 • ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

  Zápis detí do 1. ročníka Základnej školy s materskou školou Skalka nad Váhom

  pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční

  dňa 5. apríla 2023 (streda) v čase od 13.30 do 16.00 hodiny v budove školy na poschodí.

  Zápisu sa zúčastnia deti aj ich zákonní zástupcovia.

   

  K zápisu do 1. ročníka je potrebné, aby si zákonný zástupca priniesol platný občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. 

   

  Povinná školská dochádzka sa začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku    života a dosiahne školskú spôsobilosť. To znamená, že zápis je určený pre deti narodené od 1. septembra 2016 do 31. augusta 2017.

   

  V prípade, že Vám termín zápisu nevyhovuje (dieťa alebo rodič je chorý) alebo máte iné vážne dôvody, pre ktoré sa zápisu nemôžete zúčastniť, kontaktujte riaditeľku školy na tel. čísle: 0915 853 747.

  Tešíme sa na Vás

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Upozornenie pre rodičov žiakov ZŠ

  Po konzultácii s úradom ÚVZ SR, budú deti v základnej škole opätovne používať vlastné uteráky na ruky. Prosíme, aby si každý doniesol vlastný uteráčik. Zároveň chceme poprosiť, aby každý doniesol jednu krabičku hygienických vreckoviek. 

 • Hviezdoslavov Kubín

  Dňa 7.3. 2023 (utorok) sa bude v dopoludňajších hodinách  konať školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Všetky deti si pripravia poéziu alebo prózu primeranú veku.

 • LOVEC HRADOV - prednáška

  Vo štvrtok 16.2.2023 navštívil našu školu Lovec hradov Lukáš so zaujímavou prednáškou o svojom "hradnom cestovaní". Pútavo nám porozprával nielen o slovenských, ale i rakúskych, talianskych, českých a slovinských hradoch, o existencii ktroých sme nemali ani tušenie. Mnohých z nás jeho rozprávanie nadchlo a už teraz si plánujeme, koľko hradov cez prázdniny "ulovíme ". Tí, ktorí sa prednášky nemohli zúčastniť, si môžu o tomto zaujímavom Lukášovom koníčku prečítať na jeho webe: https://www.lovechradov.sk

  Na záver deti podarovali Lukášovi obrázky, ktoré mu nakreslili na pamiatku a poukazovali mu svoje hrady z LEGA. Dostali od neho pochvalu za dobré otázky, ktoré si pripravili  a každý účastník prednášky si odniesol odznak s logom Lovca hradov. Najaktívnejší žiak dostal krásne pexeso ( Ssebastián Piatrik ).

  Lukášovi ďakujeme a prajeme mu ešte veľa "ulovených" hradov.

  Pozn. Titulný obrázok nakreslil Jakubko Kovařík ( 2.roč. )

 • Jarné prázdniny 2023

  Základná škola oznamuje rodičom, že jarné prázdniny budú v termíne od 27.2.2023 do 3.3.2023. Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 6.3.2023.

 • Dôležitý oznam - Karneval v MŠ

  Z dôvodu nízkeho počtu detí sa  

  KARNEVAL presúva.

  O presnom dátume vás budeme informovať.

  Ďakujeme za pochopenie.

  Kolektív MŠ

   

 • RECYKLOHRY - ZBER TEXTILU

  Milí malí a veľkí Recyklohráči!

  V skriniach máte mnohokrát veľa vecí, ktoré naozaj nenosíte, pretože sú už obnosené, mále, široké, úzke alebo vám nesedia a nechávate si ich tak povediac „ len pre istotu“….
  Partner tejto akčnej výzvy  – nezisková organizácia EKOCHARITA dokáže dať druhú šancu každej veci, ktorú nájde vo svojich textilných kontajneroch.
  Možno bude pre vás šokujúca informácia, že na výrobu jedného trička sa minie až 2700 litrov vody alebo až 10 percent celosvetových emisií skleníkových plynov vzniká práve pri výrobe odevov a obuvi. Je to viac, ako vyprodukujú všetky medzinárodné lety a námorná doprava dohromady!
  Keď si to uvedomíme, tak už pre nás vôbec nebude cool každý mesiac nové tričko od svetoznámej značky alebo mať doma 20 párov topánok.

  COOL je dobrovoľná skromnosť….aj v oblečení!

  A keď už máte doma plné skrine oblečenia, tak sa prosím zapojte do našej novej Recyklohráčskej výzvy, v ktorej je hlavným partnerom nezisková organizácia EKOCHARITA!

  Urobme si v skriniach poriadok a pomožme Zemi!


  Do konca februára budeme na škole zbierať staré oblečenie a topánky. Bližšie informácie o tom ako, prečo a čo zbierame nájdete na plagátiku.

  Ďakujeme

 • JANUÁR v škole

  V januári sme sa stretli oddýchnutí po vianočných prázdninách, pripravení s chuťou sa pustiť do učenia i tvorenia...Na konci mesiaca sme sa dočkali polročných vysvedčení, ktoré sme oslávili veselým karnevalom. Mathiasko Bulko si prevzal ešte jednu cenu za zber mobilov, ktorú mu ako usilovnému Recyklohráčovi poslali z Recyklohier. Aj vo februári nás čakajú nové výzvy a radi by sme si konečne užili aj zimné radovánky...

 • Prosíme Vás o 2% z Vašich daní pre našu ZŠ s MŠ

  Vážení rodičia a priatelia školy.       


  Základná škola s materskou školou v Skalke nad Váhom by sa chcela v tomto školskom roku uchádzať o 2% z Vašich daní. 

  Získané prostriedky budú použité na modernizáciu priestorov nášho zariadenia.

  Príjem 2% Vašich daní pre tento školský rok zastrešíme cez Florbalový klub AS Trenčín, ktorý je uvedený na vyhlásení.

  Vyplnené tlačivo Vás prosíme odovzdať pani učiteľkám alebo prinesením fotokópie dokladu o poukázaní dane.

  Ďakujeme

 • Lovec hradov - náhradný termín

  Pozývame deti aj rodičov ZŠ a MŠ na náhradný termín prednášky vo štvrtok 16.2.2023 o 13:30 hodine v priestoroch ZŠ na poschodí.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala 103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria