Navigácia

 • OCI, MAMI ŠPORTUJ S NAMI

  Milí rodičia,

  dňa 22. 11. 2017 o 15.00 hod. Vás srdečne pozývame na športovú akciu pre žiakov Základnej školy s materskou školou, Skalka nad Váhom 103, ktorá sa bude konať v priestoroch budovy ZŠ s MŠ pod názvom

                                           OCI, MAMI ŠPORTUJ S NAMI !

  Deti a žiaci budú spolu s Vami zdolávať rôzne športové disciplíny, preto je vhodné si priniesť športovú obuv i odev.                       

  Tešíme sa na Vás.                                                                           Kolektív ZŠ s MŠ

  oci_mami_sportuj_s_nami.pdf

   

 • Bábkové divadlo v Žiline

  Do galérie Bábkové divadlo v Žiline boli pridané fotografie.

  Dňa 16.11. 2017 sa naši predškoláci a žiaci prvého stupňa spolu s pani učiteľkami veľmi dobre zabavili v Bábkovom divadle v Žiline na divadelnom predstavení Hlbokomorské rozprávky. Naši žiaci už vedia ako sa správať v divadle. Stali sa divákmi, sedeli v obecenstve a odniesli si naozaj krásny kultúrny zážitok z predstavenia pre deti.

  Fotografie z tohoto dňa si môžete prezrieť v našej fotogalérii.

 • Rodičovské združenie

  Vážení rodičia,

  dňa 13. novembra 2017 o 15.30 hod. sa uskutoční v I. a II. triede Základnej školy s materskou školou, Skalka nad Váhom 103 triedne rodičovské združenie, na ktoré Vás srdečne pozývame.                           

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny pre školákov sa uskutočnia od 30. októbra (pondelok) do 31. októbra 2017 (utorok).

  Školské vyučovanie po prázdninách a štátnom sviatku sa začne

  2. novembra 2017 (štvrtok).

  Materská škola je počas jesenných prázdnin v prevádzke.

 • 26. 10. 2017

  Aj v tomto školskom roku sme zorganizovali Čitateľský maratón.
   
  Čítali, prezentovali a rozprávali sme sa o knihe J. Čapka - O psíčkovi a mačičke.
   
  Aj žiaci 1. ročníka nám predviedli svoje pokroky v čítaní zo Šlabikára.

 • 26. 10. 2017

  Skalnaté divadlo opäť ožíva pod vedením pani vychovávateľky Bc. Ivany Dužekovej, ktorá nadviazala na 21 - ročnú divadelnícku tradíciu v Základnej škole s materskou školou, Skalka nad Váhom 103 a vedie  divadelný krúžok. Prvé divadlo s názvom - "Únos starkých" odohrali mladí divadelníci v Dome kultúry dňa 25.10.2017 pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

   

  Vznik Skalnatého divadla  sa datuje do roku 1996, kedy žiaci Základnej školy v Skalke nad Váhom 103 pod vedením pána učiteľa Pavlíka nacvičili svoje prvé divadelné predstavenie pod názvom „ O nás pre Vás „ . Bolo to hudobno-tanečné predstavenie, ktorého slávnostná premiéra sa konala 22. novembra 1996 v kultúrnom dome a predstavenie malo taký úspech, že o ňom vtedy písali aj v novinách. Od vtedy uplynulo takmer 21 rokov. S týmto predstavením žiaci zo Skalky navštívili okolité školy a dve predstavenia odohrali dokonca v Ružomberku. Vystúpenia Skalnatého divadla mali taký ohlas, že rozhovor s účinkujúcimi odvysielalo aj DCA radio a 24. januára 1997 vysielala Slovenská televízia tanečnú časť predstavenia. Krajské kultúrne stredisko ocenilo Skalnaté divadlo čestným uznaním. V druhom roku fungovania, čiže pred dvadsiatimi rokmi, pokračovalo divadlo v úspešnej činnosti. Deti dokonca vystupovali spolu s mímom Vladom Kulíškom na mikulášskom večierku pre deti z celého Trenčína. So svojim programom vystúpili napríklad aj na Stretnutí mládeže Čiech a Slovenska v Trenčianskych Tepliciach. V januári 1998 školu navštívala redaktorka slovenského rozhlasu a nahrala reláciu o Skalnatom divadle, ktorá bola vo februári odvysielaná v rádiu.

  Deti  vystupovali s mímom Vladom Kulíškom na Mikulášskom večierku a dokonca aj v silvestrovskom programe v Hoteli Tatra. P. Kulíšek navštívil aj našu školu.

 • 25. 10. 2017

  Deti z materskej a základnej školy dnes opäť po roku potešili babičky a deduškov z našej obce. Piesňami, básňami a tancom  rozveselili a rozohriali srdiečka všetkých prítomných, ktorí sa zišli v Dome kultúry v Skalke nad Váhom

  Veľký úspech malo naše prvé divadlo - Únos starkých, ktoré nacvičila s deťmi pani vychovávateľka Ivanka Dužeková na dramatickom krúžku. 

  Skalnaté divadlo opäť ožíva. Už sa tešíme na ďalšie vystúpenia našich malých hercov.

 • V utorok 24.10.2017 od 15:00 hod. sa v našej škole konali Jesenné tvorivé dielničky.

  Rodičia so svojimi deťmi, priatelia školy a každý kto mal chuť prišiel a v príjemnej atmosfére tvoril rôzne aranžmány, dekorácie, ozdoboval tekvičky. Pani vedúca jedálne nám pripravila chutné a zdravé očká s hráškovou a mrkvovou nátierkou. Pri práci sme vyhladli a tak sme sa i zdravo posilnili.

  Jesenné dekorácie a tekvičky si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

 • Týždeň jablka
   
  V čase 16.10. - 20.10.2017 sme vrámci projektu Žijem zdravo organizovali na našej škole Týždeň jablka.
   
  Téme jablko sme sa venovali na výtvarnej výchove, hudobnej výchove, slovenskom jazyku, matematike aj v školskom klube.
   
  Uskutočnili sme výstavku jabĺk, súťaž o najkrajšie jabĺčko, zaspievali sme si aj zatancovali. 

 • Mesiac úcty k starším

   

            Október je mesiac, ktorý nám pripomína jednu z najvzácnejších cností človeka a to je úcta k starším. Úcta k tým, ktorí nás milujú a ktorí nám mladším odovzdávajú vekom nadobudnuté a nezaplatiteľné skúsenosti. Pri príležitosti tohto sviatku sa v našej MŠ Skalka nad Váhom 103 dňa 18.10. 2017 uskutočnilo slávnostné posedenie, kde si naši škôlkari pre starých rodičov pripravili pestrý a zaujímavý program.

           Bohaté básničky, pesničky a úprimné slová vďaky vyvierajúce zo sŕdc detí venované starkým, dojali nejedného z nich. Deti im zahrali známu rozprávku Ako dedko ťahal repku, ktorá všetkých rozveselila a mala u starých rodičov veľký úspech. Po slovách vďaky, lásky a úcty si deti zavolali svoje babičky a deduškov do tanca na známu pieseň „Už mi lásko není 20 let“. Po krátkom tanci na všetkých čakala pripravená tvorivá dielňa, kde si spolu s deťmi vyskúšali zručnosť aj starí rodičia.

           Deti spoločne s pomocnou rukou ich starých rodičov vytvárali z cestovín náhrdelníky. Svoju kreativitu taktiež prejavili aj pri tvorbe tváričiek babičiek a deduškov z vopred pripravených predlôh. Túto činnosť si užívali ako deti tak aj ich starí rodičia a čom svedčí aj množstvo spoločných výtvorov. Po spoločnej aktivite nechýbalo aj malé občerstvenie. Úsmev na tvárach starých rodičov značil ich spokojnosť a radosť z príjemného posedenia. Potešení boli aj naši škôlkari, veď práve láska a úcta k starším ľuďom je vysoko cenená a človek ju potrebuje v každom veku.

   

 • 25. 10. 2017

  Do galérie Učíme sa boli pridané fotografie.

 • Tekvicové strašidlá alebo

  Tekvice, tekvičky, tekvíčatá

   

           Babie leto uletelo ako voda. Vychutnali sme si ešte posledné dni plné slnka. A opäť sú tu žiarivé jesenné farby, charakteristická vôňa zrelých jabĺk, hrozna, rozkvitnutých chryzantém, opadaného lístia. Jeseň má svoje čaro. Každoročne nás inšpirujú najmä jej plody. Tekvice, ktoré očaria impozantnými rozmermi, všakovakými tvarmi, nádhernými farbami sa v posledných rokoch stali symbolom jesene. Preto sme sa nechali inšpirovať aj my v MŠ Skalka nad Váhom 103 a v popoludní 10.10.2017 sme zorganizovali tvorivé dielničky. Deti priniesli rôzne druhy a veľkosti tekvíc zo záhrad rodičov a starých rodičov.

           Tvorivé dielne, na ktorých sme pozvali aj rodičov, poskytli priestor a čas na zhotovenie tekvicových strašidiel. Do práce sa s chuťou pustili deti oboch tried. Pod ich šikovnými rukami sa tekvice, či tekvičky menili na usmiatych svetlonosov, postavičky s množstvom ozdôb, stužiek, prírodnín. Veď fantázii sa medze nekladú. A tak mohli deti, rodičia, či zamestnanci školy obdivovať a potešiť sa najrôznejším kreáciám týchto plodov vo vstupných priestoroch našej školy. Väčšina mala podobu svetlonosov a hlavne ráno, pri príchode detí do školy, vytvorili v tomto školskom priestore priam čarodejnú atmosféru. Pohľad na vysvietené a vysmiate strašidielka bol tou najkrajšou odmenou. ...nuž, takéto sú naše tekvice, tekvičky, tekvíčatá.....…

   

 • Pozvánka na jesenné tvorivé dielničky

  Pozvanka_Tvorive_dielnicky.pdf

  POZVÁNKA

  V utorok 24.10.2017 od 15:00 hod sa budú v našej škole konať Jesenné tvorivé dielničky, na ktoré srdečne pozývame aj rodičov a priateľov školy. V príjemnej atmosfére budeme tvoriť rôzne aranžmány, dekorácie, vyrezávať tekvičky a iné zábavné aktivity. Deti môžu začať nosiť rôzne prírodniny a materiály ( prípadne náradie), ktoré by sa dali využiť. Tešíme sa na Vašu účasť.
                                                          Kolektív ZŠ  

   

 • V pondelok 16.10. sme už tradične navštívili Výstavu ovocia a zeleniny v DK Nemšová. Aj tento rok naše deti prispeli krásnymi prácami. Mali sme možnosť obdivovať ukážky z včelárstva, zaujímavé aranžmány, plody z našich záhrad i exotické ovocie a zeleninu dopestované v našich podmienkach. Opäť sme sa niečo nové naučili a už sa tešíme na ďalší ročník výstavy.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 11. 10. 2017

  Hravá geometria vyučovacia hodina plná hry, geometrických  tvarov a farieb.

  Dnes sme na matematike spoznávali, porovnávali, rozlišovali a  triedili geometrické tvary podľa farby , veľkosti a tvaru.

  Úlohou bolo aj  vytvoriť z geometrických tvarov obrázok, ktorý prváci prekreslili do zošita.

  Štvrtáci rysovali úsečky a priamky s presnosťou na jeden milimeter. 

  Ako sa im darilo?

  Viac v našej fotogalérii.

   

      

 • V piatok 29.9.2017 sme mali tematický deň "Deň hrozna ". Deti priniesli rôzne odrody tohoto zdravého ovocia. Najskôr sme si povedali niečo z histórie pestovania viniča, spoznali sme nutričné hodnoty a význam konzumácie hrozna pre naše zdravie a na záver sme si vyrobili veselé špízy, ktoré sme s chuťou zjedli....:) 

 • 4. 10. 2017

  Holá, holá, holá, hou

  letí šarkan oblohou.

  Na celý svet vyciera

  biele zuby z papiera.

   

  Vetrík pofukoval a naše šarkany lietali vysoko, vysoko po oblohe v krásnom prostredí Bielych Karpát v obci Skalka nad Váhom.

  Aj sme sa zabavili , aj zašportovali. 

 • Rodičovské združenie

  Vážení rodičia,

  dňa 19.09.2017 o 15.30 hod. sa uskutoční rodičovské združenie v prvej triede na prvom poschodí Základnej školy s materskou školou Skalka nad Váhom. 

  Srdečne Vás pozývame.

 • 4. 9. 2017

  Školský rok 2017/2018 otvorila slávnostným príhovorom riaditeľka školy Mgr. Mária Balážová, ktorá privítala všetkých žiakov, rodičov, pedagogický zbor a priateľov školy.

  Po príhovore starostu obce pána  Antona Horečného sa žiaci s rodičmi presunuli do školy.

  Do školských lavíc zasadli naši prváci.

  Želáme im veľa úspechov a radostí pri získavaní nových vedomostí.

  Viac si môžete pozrieť vo fotogalérii.

  Do galérie Nový školský rok boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala I/103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria