• OZNAM

  V piatok 10.2.2023 riaditeľka ZŠ a MŠ udeľuje riaditeľské voľno z organizačných dôvodov (§ 150 ods. 5 školského zákona). Materská aj základná škola budú opäť v prevádzke v pondelok 13.2.2023.

 • Karneval v MŠ

 • Dôležitý oznam!

  Je nám ľúto, ale dnešná prednáška Lovec hradov sa pre ochorenie prednášajúceho odkladá. O náhradnom termíne Vás budeme zavčasu informovať. Ďakujeme za pochopenie.

 • Lovec hradov

  Prednáška na tému hrady, zaniknuté hrady a zrúcaniny

  Pozývame žiakov a rodičov ZŠ aj MŠ  na zaujímavú besedu s blogerom o cestovaní po hradoch na Slovensku a v Európe.

  Termín: 30.1.2023 o 14:00

  Miesto: V priestoroch ZŠ na poschodí

 • Dôležitý oznam!

  V dňoch 19. – 20. 1. 2023 (štvrtok - piatok) bude ŠKD do 15.00 z organizačných dôvodov.

 • Vyhodnotenie zberovej súťaže Starý mobil sem

  Začal nám nový rok a sme naozaj radi, že radostnú atmosféru vylepšíme všetkým našim Recyklohráčom výsledkami v súťaži SMS, ktorá prebiehala na jeseň s podporou Orange Slovensko.

  V rámci Slovenska sa podarilo vyzbierať 24 506 starých mobilných telefónov, čo je naozaj super výsledok. Naša škola ako jedna z 249 škôl, ktoré sa do zberu zapojili, vyhrala krásnu cenu a to predstavenie environmentálneho divadielka Show DeTom. Už sa veľmi tešíme....

  Zároveň boli odmenení aj zberači - jednotlivci. Výhercom sa stal Mathiasko Bulko, ktorý priniesol najviac mobilov. Ostatní zberači boli odmenení za aktívnu účasť v zbere. Všetkým deťom ďakujeme a veríme, že budeme v zbere úspešní aj v ďaľšom ročníku súťaže.

 • Srdečne pozývame....

 • DECEMBER V ŠKOLE

  December bol skutočne bohatý na aktivity a zážitky...Začalo to výrobou adventného venca, pokračovalo zdobením vianočných stromčekov a pečením medovníčkov a zavŕšili sme to vianočnou besiedkou s pekným programom, na ktorom sme usilovne pracovali...

  Okrem toho sme sa zapojili do ďalšej úlohy v projekte Recyklohry, v ktorej sme sa učili recyklovať textil. V tej predchádzajúcej recyklohráčskej úlohe zaznamenala naša malá škola veľký úspech - stali sme sa totiž autormi víťazného návrhu aplikácie budúcnosti a boli sme ocenení bonusovými bodmi. Z úspechu sa veľmi tešíme a pokračujeme naplno v plnení ďaľších úloh, v recyklovaní a triedení odpadu.

  S kultúrnym programom sme vystúpili na Mikulášskom rozsvecovaní vianočného stromčeka v obci i na vianočných trhoch. Touto cestou chceme poďakovať všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí nám prispeli výrobkami na vianočné trhy a tým, ktorí kúpou našich výrobkov podporili naše deti.

  Popritom sme chodili na vychádzky, športovali, tvorili, maľovali, robili projekty, učili sa, hrali spoločenské hry a ked napadol sniežik, nechýbala ani poriadna guľovačka a stavanie snehuliakov.

  No teraz už na dvere klopú Vianoce... Prajeme vám pokoj, lásku, zdravie a už sa opať tešíme na stretnutie 9. januára 2023....

   

   

 • Dôležitý oznam!

  V dňoch 21. 12. 2022 - 22. 12. 2022 riaditeľka ZŠ a MŠ udeľuje riaditeľské voľno (§ 150 ods. 5 školského zákona) kvôli zvýšenej chorobnosti detí aj učiteľov.

 • Vianočná besiedka v MŠ

  Vianočná besiedka v materskej škole spríjemnila adventný čas deťom, ich blízkym a pani učiteľkám. Škôlkari si pre rodičov i starých rodičov pripravili pestrý program, v ktorom ukázali svoju šikovnosť a nadanie. Striedalo sa hovorené slovo s vianočnými básničkami, pesničkami a veselými tančekmi. Najmenšie deti sa zahrali na trpaslíkov, staršie deti nás previedli vianočnou tržnicou. Svojim milým programom navodili príjemnú vianočnú náladu, vyčarili v tvárach svojich blízkych úsmev, radosť a slzy dojatia.

 • Konečne nám nasnežilo...

  Ako každý rok, tak aj túto zimu sa deti nevedeli dočkať prvého snehu. Už po príchode do materskej školy pozorovali z okna koľko snehu napadne. Verte či nie, deti boli také nedočkavé, že keď sme sa chystali von, boli oblečené v rekordnom čase :) Hry v snehu si náramne užívali, robili anjelikov, naháňali sa a guľovali nielen svojich kamarátov, ale aj pani učiteľky.

 • Dedo Jaro

  V tento predvianočný čas do našej školy zavítal dedo Jaro. Potešil nás svojimi originálnymi vianočnými piesňami, porozprával deťom o hudobných nástrojoch a predviedol hru na bendžo a fujaru. Deťom sa to veľmi páčilo, zapájali sa do vystúpenia pohybom, spevom a napokon si hru na hudoných nástrojoch aj samé vyskúšali.

 • Pečenie medovníkov v MŠ

  Sviatky Vianoc sa spájajú s množstvom tradícií a jedna z nich je aj pečenie medovníkov. Naši malí pekári sa na túto udalosť veľmi tešili. Dokonca pri ich príprave postupovali podľa vlastného obrázkového receptu. S pomocou pani učiteľky vymiesili cesto, ktoré potom veselo vaľkali a vykrajovali rôzne vianočné motívy. Aj tety kuchárky nám pomohli a medovníky dozlata upiekli. 

   

 • POZVÁNKA ZŠ

 • Vianočná besiedka v MŠ

 • Mikuláš v materskej škole

  Maličkí aj veľkí, dievčatá aj chlapci z našej materskej školy v posledné dni s napätím očakávali, či ich aj tento rok navštívi Mikuláš. A veruže sa dočkali! Dnes, 5.12.2022, ku nám zavítal Mikuláš aj so svojím pomocníkom čertom. Ten sprvu deti postrašil, kde-tu vypadla aj slzička strachu. Ale ak si chceli zaslúžiť mikulášsky balíček, museli byť odvážne. Spoločne tak Mikulášovi aj čertovi zarecitovali básne, zaspievali piesne a okrem toho sľúbili, že budú celý rok poslúchať nielen v materskej škole, ale aj doma. A tak bolo každé dieťa odmenené mikulášskym darčekom. Poďakovali Mikulášovi a pustili ho rozdávať radosť ďalším deťom.

 • NOVEMBER v škole

  Ani v novembri sme v našej škole nezaháľali a mali sme veľa pekných aktivít... Zapojili sme sa do výtvarnej súťaže s Vetropackom, splnili sme prvú recyklohráčsku úlohu pre tento školský rok, uparatovali sme školský dvor, triedili odpad, učili sa a vzdelávali....

  S príchodom adventu nesmela chýbať tradičná výroba adventného venca a nácvik na vianočnú akadémiu či vystúpenie pre Mikuláša. Všetko v dobrej nálade, v skvelom kolektíve...

  Už sa veľmi tešíme čo prinesie december. Čaká nás zdobenie vianočného stromčeka, tvorivé dielničky, ďalšia úloha v recyklohrách, pečenie a zdobenie medovníčkov a veľmi by sme si priali aj poriadnu sánkovačku :-)

 • Mikulášska nádielka

 • Ruky v hline (keramika v MŠ)

  V materskej škole sme s deťmi objavovali čaro tradičných remeselných prác. Privítali sme pani keramikárku, ktorá deti zoznámila so základnými technikami spracovania hliny s použitím najrôznejších pomôcok. Prácu s keramickou hlinou si užívali všetky deti. Modelovali z nej rôzne tvary, využívali valčeky, vykrajovacie formičky a špachtle. Každé dieťa si vymodelovalo vlastný výrobok, pričom pracovali podľa inštrukcií keramikárky.

 • "BUBU" bál

  Koncom mesiaca október sa v materskej škole uskutočnil deťmi dlho očakávaný "BUBU" bál. Deti prišli oblečené v zaujímavých kostýmoch a maskách. Každá jedna z nich bola v skutku originálna. V tento deň si naše deti užili veľa zábavy, tancovali, spievali a za svoje "strašidelné" masky získali aj odmeny.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala 103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria