Navigácia

 • Jarné prázdniny

  Jarné prázdniny sa uskutočnia od 19. februára  2018 do 23. februára 2018.

  Vyučovanie pokračuje  dňa 26. februára 2018 (pondelok).

   

  Materská škola je počas jarných prázdnin v prevádzke.

 • Hviezdoslavov Kubín

   Dňa 16. februára 2018 sa konalo školské kolo  v prednese poézie a prózy.
   

  Umelecký prednes detí:

  V I. kategórii

  - žiaci 2. – 4. ročníka základných škôl vo veku  7 – 10 rokov( súťažilo 7 žiakov),

  - umelecký prednes poézie maximálne 5 minút,

  - umelecký prednes prózy maximálne 6 minút.

   

  Výsledky v I.kategórii:

  Poézia

  1. miesto Jakub Jančo

  2. miesto Eliška Gažíová

  3. miesto Martin Mikušínec

  Próza

  1. miesto Lucia Ondrkálová

   

  Víťazom blahoželáme. Postupujú do obvodného kola.

 • Zápis do 1. ročníka ZŠ

 • Vitamínkovo v ŠKD

  V stredu 21.2.2018 sme v ŠKD strávili edukačno - zábavné popoludnie pod názvom „ VITAMÍNKOVO – HRAVO ZDRAVO V ŠKD „. Deti sa dozvedeli veľa nového prostredníctvom zaujímavých prezentácií, precvičili sa vo finančnej gramotnosti, naaranžovali si ovocno – zeleninové taniere z prinesených surovín a na záver prebehla aj vytúžená ochutnávka. Touto a podobnými aktivitami sa snažíme vzbudiť u detí záujem o zdravý životný štýl, poznať finančnú hodnotu potravín a zabrániť tak ich plytvaniu, vedieť kultivovane stolovať a mať zmysel pre estetiku a poznať nutričné hodnoty potravín, obsah vitamínov a význam ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov v ( nielen ) detskom jedálničku. 

 • Rozprávkový deň v škole

  Do galérie Rozprávkový deň v škole boli pridané fotografie.

  Dňa 13. februára 2018 sa v našej škole učili Elza, agentka FBI, väzeň, lienky, víly, čarodejnice, talentovaný známy futbalista, kocúr v čižmách, myška, brušná tanečnica, dynka, Stromokocúr a mnoho iných. Každý mohol prísť oblečený ako sa mu zachcelo. Po vyučovaní sme mali skvelú zábavu v ŠKD. Čakali nás karneval, súťaže, diskotéka a tobola. Tento deň sme si naozaj užili. Foto si môžete pozrieť v našej fotogalérii.  

 • Výchovný koncert

  Dňa 12.2.2018 sa predškoláci a žiaci ZŠ zúčastnili výchovného koncertu v Dome kultúry Skalka nad Váhom s názvom Ľudová pieseň.

  Výchovný koncert pripravili muzikológ Dr. Igor Berger a sólistka Národného divadla v Brne Mgr. art. Dagmar Žaludková. Priblížili nám a sprostredkovali ľudové piesne naprieč celým Slovenskom.

  Aj malí diváci si zaspievali.  

 • EKO ALARM

  V našej škole inšpirujeme deti a ich rodiny k správnemu triedeniu a predchádzaniu odpadu. Napokon, nepomáhame tým „len“ planéte. Pomáhame sami sebe.

  Pre začiatok sme obdržali žlté a modré koše na triedenie plastovpapiera. Ďalej sme dostali boxy na zber použitých zubných kefiek, ktoré sú umiestnené spolu s informačným plagátom vo vestibule školy.  V rámci projektu Eko Alarm budú zo zozbieraných zubných kefiek vyrobené ďalšie koše na triedený odpad, ktoré dostane naša škola a môže nimi vybaviť všetky školské priestory.

  Väčšina odpadu zo slovenských škôl končí na skládkach komunálneho odpadu nebezpečných pre životné prostredie. Ak školy začnú systematicky triediť odpad, bude možné z neho vyrábať nové veci a vyhneme sa tak produkcii tovarov z neobnoviteľných zdrojov materiálov.

  Na jeseň 2017 sa naša ZŠ s MŠ zapojila do celoslovenského projektu Eko Alarm.

  Cieľom projektu je nielen vybaviť školy košmi na triedenie odpadu, ale najmä učiť deti,  prečo a ako odpad triediť a predchádzať mu. 

 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde....

  Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde,

  kto nemá kožuška, zima mu bude.

  Ja nemám , ja nemám,

  len sa tak trasiem,

  dajte mi slaninky, nech sa vypasiem.

  Opäť po roku, dňa 7. februára 2018, na Fašiangy pani učiteľky spolu s deťmi a žiakmi z materskej i základnej školy pripravili pestrý program pre Jednotu dôchodcov v Skalke nad Váhom. Deti piesňami za doprovodu pani učiteliek, básňami a rečňovankami potešili srdiečka babičiek a deduškov.

  Sme radi, že i naša škola môže prispievať ku kultúre v obci Skalka nad Váhom.

 • Polročné prázdniny

  Dňa 2. februára 2018 (piatok) sa uskutočnia polročné prázdniny. Vyučovanie opäť pokračuje dňa 5. februára 2018 (pondelok).

  Materská škola je počas polročných prázdnin v prevádzke.

 • Čítame radi

  V rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti  sme dňa 29.1.2018 pripravili pre našich žiakov zaujímavé aktivity. Pani učiteľka Šmelková predstavila deťom knihu Maťko a Kubko. Deti si zopakovali pojmy spisovateľ, ilustrátor, vydavateľstvo, obsah, hlavné a vedľajšie postavy. V knihe od M. Grznárovej -  Maťko a Kubko čítali a hľadali odpovede na otázky položené pani učiteľkou. Na interaktívnej tabuli videli krátke animované  príbehy, ktoré sú zapísané v tejto knižke. Zistili, že v knižke je toho vždy viac ako vo filme. Na záver si v skupinách  vyskúšali svoj postreh a porozumenie textu v pracovných listoch.

 • Návšteva obecnej knižnice

  Dňa 29.01.2018 sme navštívili Obecnú knižnicu v Skalke nad Váhom. Privítala nás vedúca obecnej knižnice pani Helenka Mikušíncová, ktorá deťom povedala  ako to v takej knižnici vyzerá. Ukázala nám ako sú knižky v knižnici uložené podľa abecedy, ktorá literatúra je pre deti a mládež a ktorú literatúru čítajú dospelí. Aj tí naši najmenší prváci sa dozvedeli a už vedia, čo je to ČITATEĽSKÝ PREUKAZ a kto je to ČITATEĽ. Pani Helenka nám ukázala množstvo krásnych detských knižiek a v krátkosti nám o nich povedala. Deti si v popoludňajších hodinách, keď je otvorená knižnica môžu v knižnici nielen čítať a zapožičať si knihy, ktoré ich zaujmú, ale môžu využiť i počítače napojené na internet a vyhľadať si informácie pri spracovávaní projektov, ktoré dostanú za domácu úlohu.

  Za krásne dopoludnie strávené v knižnici pani Helenke Mikušíncovej veľmi pekne ďakujeme.  

 • Všetkovedko školy

  Už poznáme VŠETKOVEDKA našej ŠKOLY. V celoslovenskej súťaži VŠETKOVEDKO  žiaci preukázali, čo všetko vedia o svete a popritom sa v hravej a súťažnej atmosfére naučili mnoho nového.

  Dňa 30.01.2018 pani riaditeľka Mgr. Mária Balážová odovzdala ocenenia žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže  VŠETKOVEDKO o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími.

  VŠETKOVEDKOM ŠKOLY sa stala žiačka 3. ročníka Lucia Ondrkálová, ktorej srdečne blahoželáme.

  Ostatní žiaci, ktorí si overovali svoje vedomosti v tejto súťaži  získali ocenenie VŠETKOVEDKO UČEŇ.

 • ČISTÁ VODA - SPRÁVNA VOĽBA

  www.ovode.webnode.sk/povedzme-ano-cistej-vode/

  Dňa 24.01.2018  sa  naša škola zapojila do  celoslovenského projektu ČISTÁ VODA - správna voľba, ktorý prebieha na slovenských stredných a základných školách v rámci mesiaca január 2018. Až 88 PERCENT MLADÝCH ĽUDÍ DÁVA PREDNOSŤ OCHUTENÝM SLADENÝM VODÁM NAMIESTO ZDRAVEJ ČISTEJ VODY, KEĎ IM DÁME NA VÝBER. Cieľom projektu je zvýšiť informovanosť ľudí o kvalite pitnej vody na Slovensku a o jej priaznivých účinkoch na zdravie človeka.VĎAKA TEJTO AKTIVITE SA PITNÁ VODA DOSTALA AJ K TÝM DEŤOM,KTORÉ BY SI JU DOBROVOĽNE NEVYBRALI. Kampaň POVEDZME ÁNO ČISTEJ VODE bude mať odteraz pravidelné miesto v našom vyučovacom procese i vo voľnom čase detí v ŠKD.

 • Rodičovské združenie

  Vážení rodičia,

  dňa 15. januára 2018 o 15.30 hod. sa uskutoční v I. a II. triede Základnej školy s materskou školou, Skalka nad Váhom 103 triedne rodičovské združenie, na ktoré Vás srdečne pozývame.                    

 • Školský ples

  Srdečne Vás pozývame na ŠKOLSKÝ PLES.

   

  PLAGAT.pdf

 • Vianočný pozdrav

 • Vianočné prázdniny - oznam

  Vianočné prázdniny sa uskutočnia od 23. decembra 2017 do 7. januára 2018. Žiaci prídu do školy a MŠ bude opäť v prevádzke v pondelok 8. januára 2018.

 • VIANOČNÁ BESIEDKA V ZŠ

 • Prevádzka MŠ počas vianočných prázdnin - oznam

                     Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103, 913 31 Skalka nad Váhom

  Tel.:  0915 853 747,  e-mail: riaditel@zsskalka.sk,  www.zsskalka.sk

   

  ZATVORENIE MŠ POČAS VIANOČNÝCH PRÁZDNIN

   

  Oznamujeme rodičom,

  že z dôvodu nízkeho záujmu o umiestnenie  detí do MŠ počas vianočných prázdnin  v období od 27.12 – 29.12.2017 (4 deti) a v období od 2.1. – 5.1.2018 (8 detí), čo neznačí ani 25% z počtu detí, bude prevádzka v danom období z ekonomických dôvodov prerušená.

  Bežná prevádzka MŠ bude od 08.01.2018.

   

              Vopred ďakujeme za porozumenie.

   

 • Pozvánka na vianočnú besiedku v MŠ

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala I/103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria