Aktuálny dátum a čas

Piatok 31. 3. 2023

Návštevnosť

Počet návštev: 652181

Mapa

Vítame Vás na stránkach našej školy


„Uč tomu, čo treba učiť, ale tak,

  že sa žiak sám o vec zaujíma.“

Ján Amos Komenský                   

Novinky

 • Marec bol aktivitami a zážitkami priam nabitý. Každý marcový týždeň mal svoju tému, s ktorou sa spájalo množstvo poznania, zábavy i práce :-)

  Prvé dva týždne sa niesli v duchu Marec mesiac knihy. Priniesli sme si z domu najobľúbenejšie knihy, rozprávali sme sa, čítali, vyrábali záložky a navštívili sme obecnú knižnicu kde nás čakal aj vedomostný kvíz.

  V treťom týždni sme si pripomínali Deň vody. Naučili sme sa všeličo zaujímavé o kolobehu vody v prírode, tvorili sme, kreslili a na záver sme boli na vychádzke okolo Súčanky, ktorej breh sme vyčistili od odpadkov.

 • OZNAM PRE RODIČOV

  Rada školy oznamuje rodičom, že na svojom zasadnutí dňa 24.3.2023 schválila zámer Akadémie kvality života o.z stať sa novým zriaďovateľom ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom. Z uvedeného vyplýva:

  1. Základná škola sa otvorí v šk. roku 2023/2024
  2. Vedenie školy prejde transformáciou
  3. Materská škola bude pokračovať v režime ako doposiaľ
  4. Nový zriaďovateľ prestaví svoju víziu na Obecnom zastupiteľstve dňa 17.4.2023, ktoré bude verejné. Po schválení zámeru poslancami pôjde návrh na Ministe
 • V mesiaci marec sa v našej materskej škole uskutočnila prednáška o "Zdravých zúbkoch". Deti sa dozvedeli ako často a správne si čistiť zúbky, čo by sa mohlo stať, keď si zúbky nevyčistia. Všetky deti si skúsili na makete zubného chrupu vyčistiť zúbky a zistili, že netreba zabúdať aj na čistenie jazyka. Rozlišovali tiež potraviny, ktoré zúbkom prospievajú, a naopak, ktoré im škodia.

 • Dnes prišli na návštevu do základnej školy predškoláci a vyskúšali si, aké je to sedieť v laviciach a učiť sa spolu s veľkými žiakmi. Téma bola Deň vody.

 • Dovoľujeme si Vás pozvať na spoločné ZRPŠ pre rodičov detí, ktoré sú v predprimárnom a primárnom vzdelávaní.

  Termín: 27.3.2023 o 15:30

  Miesto: Budova ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom ( hore na poschodí )

  Srdečne sa tešíme na Vašu účasť.

  S pozdravom vedenie ZŠ s MŠ Skalka nad Váhom

 • „ČO JE TU DNES VEĽKÝ BÁL? A ČI DÁKY KARNEVAL?

  SPRIEVOD MASIEK KRÚŽI V KRUHU,

  JEDNA MASKA STRIEDA DRUHÚ.“

  ...takto presne to vyzeralo na karnevale v našej MŠ. Chvíľami sme mali všetci pocit, že sa trieda premenila na rozprávku, kde sa ocitli rôzne rozprávkové bytosti, piráti, princezné, víly aj lienky. Samozrejme, nemohli chýbať policajti či hasiči a ďalšie prenádherné, dokonca podomácky vyrobené masky ako vláčik, škorpión a mnohé ďalšie. Nielen tanec, smiech, ale aj hry a sladké občerstvenie vyčarili na tváričkách detí úsmev.

 • Dnes sa konala v našej škole súťaž v prednese poézie a prózy. Deti sa predstavili s peknými básňami, bolo ťažké vybrať najlepších recitátorov...Porota napokon udelila ceny týmto šikovným žiakom:

  1. miesto Sebastián Piatrik, Petra Švančárková

  2. miesto Tobias Bagin

  3. miesto Terezka Hrubošová

  Gratulujeme!

 • Aj mesiac február, hoci je krátky, bol plný zaujímavých a poučných aktivít. Okrem super besedy s Lovcom hradov, sme sa napríklad zapojili do výtvarnej súťaže Vtáctvo mokradí, chodili sme na vychádzky, oslávili sme Valentína, rozptávali sa o zvykoch a tradíciách, fašiangovali sme pri piesňach a tancoch a dokonca sme si zahrali futbal na snehu :-)

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala 103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria