Aktuálny dátum a čas

Nedeľa 28. 11. 2021

Návštevnosť

Počet návštev: 545245

Mapa

Vítame Vás na stránkach našej školy


„Uč tomu, čo treba učiť, ale tak,

  že sa žiak sám o vec zaujíma.“

Ján Amos Komenský                   

Novinky

 • Jeseň sa nám pomaly končí a čochvíľa nastúpi čas adventný,,,,

  Sme veľmi šťastní, že hoci s malou prestávkou, sme mohli chodiť do školy, učiť sa, tvoriť, spoznávať nové veci, zapájať sa do súťaží a projektov, športovať, hrať sa a v neposlednom rade aj papkať vynikajúce obedy od našich šikovných kuchárok v školskej jedálni.

  Venovali sme sa enviro témam ako je triedenie odpadu a recyklácia. Naša škola získala v dvoch projektoch tašky a koše na triedený odpad. Aktívne sme sa zapájali do úpravy školského areálu hrabaním, zametaním a zbieraním odpadkov.

 • Z organizačných dôvodov, v dňoch 24.11.-25.11.2021 (streda, štvrtok) ráno ŠKD nebude. Ďakujeme za pochopenie.

 • V pondelok 15. novembra 2021 ku nám do materskej školy zavítala mamička Veronika Hricková - mama nášho škôlkára, ktorá sa venuje výrobe rôznych výrobkov z keramiky. Deťom prichystala hrudy hliny, ktoré si najskôr v rukách vymágali, aby hlina zmäkla, na podložkách vyvaľkali a začalo tvorenie. Deti si podľa makiet mohli vytvoriť napríklad stromček, kvietky, domček, vtáčika, koníka, rybku, ktoré dotvárali podľa vlastných predstáv. Niektoré deti si stihli vyrobiť aj vlastnú misku alebo snehuliaka. Teraz naše výrobky čaká vypálenie v peci, ktoré si neskôr farebne doladíme :)

 • Posledný októbrový týždeň sme sa s deťmi pripravovali na očakávaný BUBU bál. Spoločne sme si s deťmi vyzdobili triedy, šatne, chodbu, vytvorili sme si rôzne tekvice, panáčikov z prírodnín, a pod. Na BUBu bále nechýbali krásne masky - piráti, strašidlá, kostry, tekvica, nosorožec, kovboj, hasič, víla, slon, anjel, nevesta, mačička a ježibaby ... Deti sa v maskách predviedli, zatancovali si a za krásnu masku každý dostal diplom na pamiatku a sladkú odmenu.

 • Pri príležitosti "mesiaca úcty k starším" si deti materskej školy pripravili pre svojich starých rodičov milé pozdravy v tvare slnečnice. Nezabudli sme ani na starkých z Domova sociálnych služieb v Skalke nad Váhom a Jednotu dôchodcov v obci, ktorým sme pozdravy odovzdali. Veríme, že tieto pozdravy potešilo ich srdiečko.

 • Viete, čo sa stane, ak zasadíte mobil do zeme?

  Naše deti to už vedia. Odpoveď je - nič dobré! A preto sa zapojili do zberovej súťaže a do konca októbra prinášali do školy staré mobily, ktoré sme poslali na recykláciu. Okrem toho, že pomohli našej prírode, sú v hre o zaujímavé ceny - tablet pre najusilovnejšieho zberača a príspevok na ralizáciu enviro projektu na našej škole. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 112 mobilov a najlepším zberačom s počtom 101 starých telefónov sa stal Tobias Bagin. Ako víťaz školy dostal peknú knihu a držíme mu palce aj v hre o nový tablet.

 • Tento týždeň deti nosili rôzne jesenné plody, listy, tekvičky, oriešky a iné dary našej prírody, z ktorých sme si postupne spravili pekné zátišie...Prišli ku nám na návštevu aj naši škôlkari a obdivovali maxi cuketu a haloweensku dyňu.

  Deti sa počas tohoto tematického týždňa mohli zapojiť do súťaže o "NAJ" jablko. NAJkrajším sa stalo jabĺčko Sebastiána Piatrika, NAJväčším jablko Emmky Kadlečíkovej, NAJzvláštnejším sa stalo granátové jablko Sebiho Kadlečíka a cenu poroty získalo jabĺčko Elišky Ondrkálovej. Výhercovia dostali diplom a vecné ceny, ostatní súťažiaci aspoň sladké odmeny:-)

 • HLASOVANIE O NAJATRAKTÍVNEJŠIE KAMPANE JE SPUSTENÉ!

  Do súťaže o najatraktívnejšiu kampaň bolo zaslané obrovské množstvo materiálov z mnohých škôl. Sme veľmi radi, že i napriek nečakanej karanténe v čase keď sme mali s deťmi realizoVať pripravené aktivity, podarilo sa nám do kampane zaslať pekný príspevok a tým z časti naplniť zámer - hovoriť o udržateľnej a zdravej školskej mobilite. Príspevok si môžete pozrieť na:

  https://www.doskolynabicykli.sk/skalka-nad-vahom-zakladna-skola-s-materskou-skolou-skalka-nad-vahom-103-skalka-nad-vahom/

 • Máme za sebou ďalší vydarený ročník kampane Hovorme o jedle. Zopakovali sme si čo už vieme o správnom stravovaní a naučili sme sa aj nové veci, napr. ako správne nakladať s potravinami. Nechýbali ani prezentácie, kvízy, kreslenie a zaujímavé diskusie. Deti mohli posielať fotografie do súťaže Očami gurmána. Tento rok sa do kampane zapojila aj naša školská jedáleň, vďaka ktorej teraz súťažíme o 250kg ovocia pre našu školu.

 • Dňa 21.10.2021 (štvrtok) z organizačných dôvodov ranná ŠKD nebude a popoludní bude do 15:00.

  Ďakujeme za pochopenie

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 103
  Skala I/103, 913 31 Skalka nad Váhom
 • 032 658 4 404 - ZŠ
  032 658 4 206 - MŠ
  0915 853 747 - riaditeľka školy
  0903 805 443 - zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ
  032 658 4 206 - vedúca ŠJ

Fotogaléria