Aktuálny dátum a čas

Nedeľa 18. 2. 2018

Vítame Vás na stránkach našej školy

„Uč tomu, čo treba učiť, ale tak,

že sa žiak sám o vec zaujíma.“

Ján Amos Komenský

• Jarné prázdniny sa uskutočnia od 19. februára 2018 do 23. februára 2018.

Vyučovanie pokračuje dňa 26. februára 2018 (pondelok).

Materská škola je počas jarných prázdnin v prevádzke.

• Dňa 16. februára 2018 sa konalo školské kolo v prednese poézie a prózy.

Umelecký prednes detí:

V I. kategórii

- žiaci 2. – 4. ročníka základných škôl vo veku 7 – 10 rokov( súťažilo 7 žiakov),

- umelecký prednes poézie maximálne 5 minút,

- umelecký prednes prózy maximálne 6 minút.

Výsledky v I.kategórii:

Poézia

1. miesto Jakub Jančo

2. miesto Eliška Gažíová

3. miesto Martin Mikušínec

Próza

1. miesto Lucia Ondrkálová

Víťazom blahoželáme. Postupujú do obvodného kola.

• V stredu 21.2.2018 sme v ŠKD strávili edukačno - zábavné popoludnie pod názvom „ VITAMÍNKOVO – HRAVO ZDRAVO V ŠKD „. Deti sa dozvedeli veľa nového prostredníctvom zaujímavých prezentácií, precvičili sa vo finančnej gramotnosti, naaranžovali si ovocno – zeleninové taniere z prinesených surovín a na záver prebehla aj vytúžená ochutnávka. Touto a podobnými aktivitami sa snažíme vzbudiť u detí záujem o zdravý životný štýl, poznať finančnú hodnotu potravín a zabrániť tak ich plytvaniu, vedieť kultivovane stolovať a mať zmysel pre estetiku a poznať nutričné hodnoty potravín, obsah vitamínov a význam ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov v ( nielen ) detskom jedálničku.

• Do galérie Rozprávkový deň v škole boli pridané fotografie.

Dňa 13. februára 2018 sa v našej škole učili Elza, agentka FBI, väzeň, lienky, víly, čarodejnice, talentovaný známy futbalista, kocúr v čižmách, myška, brušná tanečnica, dynka, Stromokocúr a mnoho iných. Každý mohol prísť oblečený ako sa mu zachcelo. Po vyučovaní sme mali skvelú zábavu v ŠKD. Čakali nás karneval, súťaže, diskotéka a tobola. Tento deň sme si naozaj užili. Foto si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Dňa 12.2.2018 sa predškoláci a žiaci ZŠ zúčastnili výchovného koncertu v Dome kultúry Skalka nad Váhom s názvom Ľudová pieseň.

Výchovný koncert pripravili muzikológ Dr. Igor Berger a sólistka Národného divadla v Brne Mgr. art. Dagmar Žaludková. Priblížili nám a sprostredkovali ľudové piesne naprieč celým Slovenskom.

Aj malí diváci si zaspievali.

• V našej škole inšpirujeme deti a ich rodiny k správnemu triedeniu a predchádzaniu odpadu. Napokon, nepomáhame tým „len“ planéte. Pomáhame sami sebe.

Pre začiatok sme obdržali žlté a modré koše na triedenie plastov a papiera. Ďalej sme dostali boxy na zber použitých zubných kefiek, ktoré sú umiestnené spolu s informačným plagátom vo vestibule školy. V rámci projektu Eko Alarm budú zo zozbieraných zubných kefiek vyrobené ďalšie koše na triedený odpad, ktoré dostane naša škola a môže nimi vybaviť všetky školské priestory.

• Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde,

kto nemá kožuška, zima mu bude.

Ja nemám , ja nemám,

len sa tak trasiem,

dajte mi slaninky, nech sa vypasiem.

Opäť po roku, dňa 7. februára 2018, na Fašiangy pani učiteľky spolu s deťmi a žiakmi z materskej i základnej školy pripravili pestrý program pre Jednotu dôchodcov v Skalke nad Váhom. Deti piesňami za doprovodu pani učiteliek, básňami a rečňovankami potešili srdiečka babičiek a deduškov.

Sme radi, že i naša škola môže prispievať ku kultúre v obci Skalka nad Váhom.

• Dňa 2. februára 2018 (piatok) sa uskutočnia polročné prázdniny. Vyučovanie opäť pokračuje dňa 5. februára 2018 (pondelok).

Materská škola je počas polročných prázdnin v prevádzke.

• V rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti sme dňa 29.1.2018 pripravili pre našich žiakov zaujímavé aktivity. Pani učiteľka Šmelková predstavila deťom knihu Maťko a Kubko. Deti si zopakovali pojmy spisovateľ, ilustrátor, vydavateľstvo, obsah, hlavné a vedľajšie postavy. V knihe od M. Grznárovej - Maťko a Kubko čítali a hľadali odpovede na otázky položené pani učiteľkou. Na interaktívnej tabuli videli krátke animované príbehy, ktoré sú zapísané v tejto knižke. Zistili, že v knižke je toho vždy viac ako vo filme. Na záver si v skupinách vyskúšali svoj postreh a porozumenie textu v pracovných listoch.