Aktuálny dátum a čas

Piatok 26. 4. 2024

Vítame Vás na stránkach našej školy

Učíme sa, aby sme zmysluplne žili svoj život. Aby sme poznávali potrebné a hodnotné veci. Nie všetky veci.

• Naše najmenšie sovičky tento týždeň usilovne pracovali na projekte na tému Les a jeho tajomstvá. Naučili sa mnoho zaujímavostí o lesných zvieratách a zapájali sa do výtvarných činností. Oboznamovali sa s faunou a flórou, rozvíjali sa v predčitateľskej gramotnosti a vytvárali si vzťah k prírode – rozvoj ekologickej a environmentálnej výchovy.

• V našej škole to naozaj žije! Ani vychádzky nemusia byť nudné a deti sa naučia veľa zaujímavostí, zabavia sa a získajú nové poznatky. V tomto týždni boli deti zberať púpavové kvety, z ktorých si pripravili púpavový med. Pripravili si osviežujúcu bylinkovú limonádu. Okrem toho si deti počas vychádzok vonku vytvorili vázu s kvetmi. Veľkú zábavu deti mali aj pri púštaní lodičiek pri rieke, ktoré si samé vyrábali z papiera.

• 10. 4. 2024

Tento týždeň sme sa s deťmi vybrali na malú miestnu farmu. Pozorovali sme domáce zvieratá, ich spôsob pohybu, počúvali a rozlišovali zvuky, ktoré vydávajú. Spoločne sme sa zamerali na tému starostlivosti o jednotlivé druhy zvierat, ich kŕmenie, čistenie prostredia, v ktorom žijú a aký úžitok nám prinášajú. Deti mali z dnešného dňa zážitok, svojim úsmevom a radosťou vyjadrili lásku k zvieratám.

• Milí rodičia a priatelia školy!

Opäť máte príležitosť zapojiť sa spolu s nami do zberu textilu a dať tak druhú šancu nepotrebnému oblečeniu, obuvi a textilným výrobkom. Zber prebieha do konca mája 2024. Textil môžete prinášať do školy, prípadne ho u Vás vyzdvihneme po dohode na m. 0908 772 733 p. Dužeková.

Ďakujeme, že pomáhate životnému prostrediu ❤️

• Tento týždeň sme sa s deťmi pripravovali na veľkonočné sviatky. Oboznamovali sme sa so symbolmi Veľkej noci, taktiež s tradíciami a zvykmi.

Na výtvarnej výchove deti vyrábali pozdravy, podieľali sa na príprave veľkonočnej výzdoby v triedach či priestoroch školy. Naše dievčatá sa tiež zapojili do ozdobovania kraslíc.

• Súkromná základná škola s materskou školou, Skalka nad Váhom 117
    Skalka nad Váhom 117, 913 31 Skalka nad Váhom
  • 032 658 4 404 - základná škola (ZŠ)
    0907 171 889 - riaditeľ školy